Entries

BM

Bloody Mary (11 Jan 2020)

    ClassHelmCrewClub
    2.4m - 163Megan PASCOEFRENSHAM POND SC
    2000 - 22607Paul CULLENVerity HOPKINSWEIRWOOD
    2000 - 1Rupert BEDELLFinn BEDELLQUEEN MARY SC
    2000 - 22648Jeremy MICHELLEdward SUMNERERITH YACHT CLUB
    2000 - 22334Simon HORSFIELDKatie BURRIDGEARMY SAILING ASSOCIATION
    29er - 2494Joshua PRICEJoseph DORMERTENBY SAILING CLUB
    29er - 2736Maxi TUSTAINBen IBBOTSONIBRSC
    29er - 2329Caroline BOULEHarry FOXIMPERIAL COLLEGE SAILING CLUB
    29er - 2806Oliver EVANSBen WILLETGURNARD SC
    29er - 2696Michael DYERSamuel DYERHERNE BAY
    29er - 2700Leo WILKINSONSam JONESMAIDENHEAD SAILING CLUB
    29er - 2661Monique VENNIS-OZANNEJohn MATHERHILL HEAD SAILING CLUB/HISC
    420 - 54487Dylan MCPHERSONJack LEWISRYA
    420 - 53332Callum DAVIDSON-GUILDSzymon MATYJASZCZUKTREARDDUR BAY SAILING CLUB
    420 - 56383Megan FARREROliver MEADOWCROFTEMSWORTH SC
    420 - 56113Elinor O'LEARYTbc TBCISLAND BARN RESERVOIR
    420 - 56007Julia STAITEBettine HARRISHISC
    420 - 55375Kuba STAITEJoey TAYLORHISC
    420 - 55242Megan FERGUSONBen HARRISFRENSHAM POND SAILING CLUB
    420 - 54997Charlotte VIDELOCally TERKELSENFRENSHAM POND SC
    420 - 54480Ella LANCEMatilda EVANSHISC
    420 - 55942Sophie EDWARDSEllie THOMASTATA S C
    505 - 9215Roger GILBERTBen MCGRANENETLEY SC
    505 - 9196Paul BROTHERTONRuss CLARKGLOSSOP SAILING CLUB
    Blaze - 780Olly MURRAYINVERGORDEN BOATING CLUB
    Blaze - 799Richard BOTTINGDRAYCOTE WATER
    Byte CII - 8Oliver VENNIS-OZANNEHILL HEAD SAILING CLUB
    Comet - 867Chris ROBINSONBURGHFIELD SC
    Comet Race - 503Stephen CROCKERKathryn GREENCOTSWOLD SAILINFG CLUB
    Comet Trio MK2 - 503Alex HORLOCKBob HORLOCKEXE SC
    Contender - 629Ben HAWKESCCSC
    Contender - 2572Paul ROSSSHOTLEY S.C
    Contender - 2706Stuart JONESDATCHET WATER SC
    D-Zero - 191Nigel AUSTINCRANSLEY SAILING CLUB
    D-Zero - 8Joe CONSTABLEGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    D-Zero - 308Gareth GRIFFITHSSHOREHAM SAILING CLUB
    D-Zero - 217Thomas SOUTHWELLNETLEY
    D-Zero - 170Sebastian PROWSEQMSC
    D-Zero - 190Emily BRITTONCRANSLEY SAILING CLUB
    Devon Yawl - 1David BATESWilliam BATESQUEEN MARY SC
    Enterprise - 22705Robin BROOMFIELDPaul BLOOMFIELDMINIMA YACHT CLUB
    Enterprise - 22901Paul YOUNGJared LEWISMIDLAND SAILING CLUB
    Enterprise - 22484John FORBESDiane KEIGHLEYMINIMA YACHT CLUB
    Enterprise - 23349Ann JACKSONAlan SKEENSBURGHFIELD SAILING CLUB
    Enterprise - 21792Robert BRIGNELLMark PRICETWICKENHAM YACHT CLUB
    Europe - 332Emma PEARSONSTOKES BAY
    Europe - 401Malcolm MORLEYOVERY STAITHE SC
    Finn - 5George COLESCARSINGTON
    Fire - 763Peter MCFARLANEBURGHFIELD
    Fireball - 15162Isaac MARSHOliver DAVENPORTDOVESTONE
    Fireball - 15130Dan JOHNSONBen LATHAMWESTON SC
    Fireball - 15144Dj EDWARDSVyv TOWNENDBOUGH BEECH
    Firefly - 4234Dom JOHNSONIzzy JOHNSONCHIPSTEAD SAILING CLUB
    GP14 - 14185Nick CRAIGEmma CLARKEBURGHFIELD FRENSHAM
    GP14 - 14253James GOODFELLOWRichard CORNESARDLEIGH SAILING CLUB
    GP14 - 14261Andy SMITHPhil HODGKINSBASSENTHWAITE
    GP14 - 13870Maciej MATYJASZCZUKChris LOMAXWELSH HARP SC
    GP14 - 14224Peter GRAYRichard PEPPERDINESHSC
    GP14 - 14166Richard HAMCharlie COTTERTOLLESBURY
    Hadron H2 - 127Chris BROWNRORC
    Hadron H2 - 13Tim GARVINQUEEN MARY SC
    Hadron H2 - 115Richard LEFTLEYSOUTH CERNEY SAILING CLUB
    Int 14 - 1544Andy SHAWRob STRUCKETTITCHENOR SC
    Int Moth - No foils - 2994Doug PYBUSQMSC
    Int Moth - No foils - 4009Neil BAKERQUEEN MARY
    K1 - 92Simon HAWKESWIMBLEBALL
    K1 - 138Geoff KINGTEWKESBURY CRUISING AND SAILING CLUB
    K1 - 117Hilly KINGFRENSHAM POND SC
    Lark - 2293Gareth RUSSELLAimee RUSSELLPAXTON LAKES SC
    Laser - 187515David MAHONYQUEEN MARY SAILING CLUB
    Laser - 15George SUNDERLANDOLTON MERE SAILING CLUB
    Laser - 214100Jack HOPKINSHISC
    Laser - 144768Keith PAYNEMINIMA
    Laser - 215401Charlie SOUTHSTOKES BAY SAILING CLUB
    Laser - 179841Jack WILLIAMSHILL HEAD SAILING CLUB
    Laser - 214415Christopher ELLYATTQMSC
    Laser - 27Stick DARINGPEVENSEY BAY SC
    Laser - 209139Tom BRINDLEYREDESMERE
    Laser - 202093Keith SMAGGASGALEHOAC / QUEENSMEAD
    Laser - 203313Allen BROWNINGQMS
    Laser - 210020Alistair GOODWINHAVERSHAM SC
    Laser - 210595Jim FIFIELDKING GEORGE SC & EMSWORTH SLIPPER SC
    Laser - 122135David RYDERISLAND BARN
    Laser - 209265Michael HICKSQUEEN MARY SC
    Laser - 205144Richard FREEMANTLEPOOLE YC
    Laser - 212459Garry KNOTTOGSTON
    Laser - 213563Joe SCURRAHCARSINGTON SC
    Laser 4.7 - 216648Max STEELEDATCHET/ WSC/ WHSC
    Laser Radial - 202543Aaron EVANSSILVER WING SAILING CLUB
    Laser Radial - 164918John CANTERITH YACHT CLUB
    Laser Radial - 182481Toby AYREQUEEN MARY SC
    Laser Radial - 177861Alison STEVENSQUEEN MARY SC
    Laser Radial - 214935Magnus HANDLEYQUEEN MARY
    Laser Radial - 203320Gina BROWNINGQMS
    Laser Radial - 198838Curtis MCKAYQUEENSMEAD SAILING CLUB/HOAC
    Laser Radial - 216646Alastair BROWNGREAT MOOR SAILING CLUB
    Merlin Rocket - 3802Simon POTTSTbc TBCBURGHFIELD
    Merlin Rocket - 3795Alex JACKSONMary HENDERSONSHOREHAM SC
    Merlin Rocket - 3703Richard WHITWORTHKat KIMBERPARKSTONE YC
    Merlin Rocket - 3764Tim FELLSFrances GIFFORDSALCOMBE YACHT CLUB
    Merlin Rocket - 3768Rob CAGEHatty CAGETHAMES SAILING CLUB
    Merlin Rocket - 3790Colin BROCKBANKRussell HALLWEMBLEY
    Musto Skiff - 113Ian STONEDATCHET
    National 12 - 3530Graham CAMMZoe BALLANTYNEBURGHFIELD SC
    National 12 - 3527Kevin ILESKaty MEADOWCROFTWEST OXFORDSHIRE SC
    National 12 - 3544Thomas STEWARTRobert STEWARTWALDRINGFIELD SC
    National 18 - 421Matthew JONESPeter IMPEYTAMESIS CLUB
    National 18 - 412Steve PERKINSJulian BERNEYBLACKWATER SC
    OK - 99Ben PICKERINGCHASE SC
    OK - 2144Vanessa WEEDON-JONESGRAFHAM
    OK - 212Douglas POWELLBURGHFIELD SC
    Osprey - 1369Roger BLAKEIain BLAKEGREAT MOOR SAILING CLUB
    Osprey - 1360Martin COONEYPeter FRITHPOOLE YC
    Osprey - 1291Alex WILLISNick WILLISHAYLING ISLAND SAILING CLUB
    Osprey - 1347Philip MEAKINSA.n. OTHERWARSASH
    Phantom - 1462James CLARKEHICKLING BROAD SAILING CLUB
    Phantom - 1456Andy COUCHBLITHFIELD S C
    Phantom - 1097Andrew HUNTWAVENEY OULTON BROAD YC
    RS Aero 5 - 1888Abigail LARRNORTHAMPTON SAILING CLUB
    RS Aero 5 - 1164Matthew TAYLORROYAL MERSEY YACHT CLUB
    RS Aero 5 - 1301Emily DAVISGREAT MOOR SC
    RS Aero 5 - 1135James SMAGGASGALEHOAC / QUEENSMEAD
    RS Aero 5 - 2713Ollie WILLIAMSONWEIR WOOD SAILING CLUB
    RS Aero 5 - 1047Dan MeadowcroftUPPER THAMES SC
    RS Aero 5 - 1096Fergus PyeDRAYCOTE WSC
    RS Aero 5 - 1175Natasha SionLYMINGTON TOWN SC
    RS Aero 5 - 1183Phoebe WillcocksALTON WATER SC
    RS Aero 5 - 1215Cameron SwordPAPERCOURT SC
    RS Aero 5 - 1231Madeline BilbroughHAYLING ISLAND SC
    RS Aero 5 - 1491Flo HawkerSOUTH CERNEY SC
    RS Aero 5 - 1551William HomewoodLYMINGTON TOWN SC
    RS Aero 5 - 1566Abby HireROYAL LYMINGTON YC
    RS Aero 5 - 1705Kate WharmbyLYMINGTON TOWNSC/ ROYAL LYMYC
    RS Aero 5 - 1809Iona WillowsDORCHESTER SC
    RS Aero 5 - 1844Johnny WoolgarPAPERCOURT SC
    RS Aero 5 - 1846Megan RhodesPAIGNTON SC
    RS Aero 5 - 2071Samuel BlakerTHORPE BAY YC & BENFLEET YC
    RS Aero 5 - 2105Lily BarrettISLAND BARN RSC
    RS Aero 5 - 2214Yana SkvortsovaISLAND BARN RSC
    RS Aero 5 - 2317Theodore DeverellHUNTS SC
    RS Aero 5 - 2356David CalderBURGHFIELD SC
    RS Aero 5 - 2462Sasha TydemanLYMINGTON TOWN SC
    RS Aero 5 - 2505Tom WharmbyROYAL LYMINGTON YC
    RS Aero 5 - 2708Maisie BristowISLAND BARN RSC
    RS Aero 5 - 2724Josie MeredithPAPERCOURT SC
    RS Aero 5 - 2748Oliver HicklingWEMBLEY SC
    RS Aero 5 - 2929Elliot TomsFOWEY GALLANTS SC
    RS Aero 5 - 2966David PeatyUPTON WARREN SC
    RS Aero 5 - 3042Jonathan BaileyGRAFHAM WSC
    RS Aero 5 - 3065William JamesPAIGNTON SC
    RS Aero 5 - 3073Alice LucyRUTLAND SC
    RS Aero 7 - 1345Tom CroomeTATINGSTONE VALLEY SC
    RS Aero 7 - 2325Ned StattersfieldWELLS-NEXT-THE-SEA
    RS Aero 7 - 2439Tim HireLYMINGTON TOWNSC/ ROYAL LYMYC
    RS Aero 7 - 2875Noah ReesTORPOINT MOSQUITO SC
    RS Aero 7 - 3127Fred BarryWARSASH SC
    RS Aero 7 - 3005Nigel ROLFEBURGHFIELD SC
    RS Aero 7 - 3175Gareth GRIFFITHSISLAND BARN
    RS Aero 7 - 2890Andrew RAWSONWESTON SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 2001Simon GEYMANDATCHET
    RS Aero 7 - 2603Ellie CRAIGDRAYCOTE WATER
    RS Aero 7 - 2813Peter BARTONLYMINGTON TOWN SC
    RS Aero 7 - 3043Philip BAILEYGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 2441Jeff DAVISONISLAND BARN RESERVOIR SC
    RS Aero 7 - 2188Mark ADDISONUPPER THAMES SC
    RS Aero 7 - 1589Brendan O'LEARYISLAND BARN RESERVOIR SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 1893James WALTERSGMSC
    RS Aero 7 - 1785Ben HUTTON-PENMANCORINTHIAN OTTERS/BURNHAM SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 2572Andy HILLWARSASH SC
    RS Aero 7 - 3000Steve NORBURYWARSASH
    RS Aero 7 - 2114Fernando GAMBOALEE ON THE SOLENT/CDPA
    RS Aero 7 - 3072Charlie WARHURSTPENNINE SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 2502Peter CHAPLINBURGHFIELD SC
    RS Aero 7 - 2922Andrew WISHARTBROADWATER SC
    RS Aero 7 - 3018Robin CAIGERBOUGH BEECH
    RS Aero 7 - 1Oliver RANDALL-MAYCHICHESTER YC
    RS Aero 9 - 2891Chris LARRNORTHAMPTON SAILING CLUB
    RS Aero 9 - 2600Greg BARTLETTSTARCROSS YC
    RS Feva XL - 4766Joseph WARWICKERFinley SOUTHONBOUGHBEECH
    RS Feva XL - 4624Alice DAVISJoseph BLAKERGREAT MOOR SC
    RS Quest - 810Thomas MUSSELWHITEJordyn BONDSALISBURY SEA CADETS
    RS Vareo - 162Nick CRICKMOREWAVENEY AND OULTON BROAD
    RS Vareo - 407Luke FISHEREMBERTON PARK SC
    RS Vision - 475Mike BARRETTSimon PERCIVALISLAND BARN RESERVOIR SAILING CLUB
    RS Vision - 1143Andy TURNERRichard COWLARDQUEEN MARY
    RS200 - 974Adam WICKENDENAnais BRAMALLSILVERWING SC
    RS200 - 1342Sarah GREENDavid GREENLLANDEGFEDD
    RS200 - 1381Oliver CAGE-WHITEEmily WINGFIELD DIGBYBROADSTAIRS SC
    RS200 - 1452Alistair HODGSONElla SPAINRYA
    RS200 - 1207Cameron MOSSJake STOWLYME REGIS SC
    RS200 - 944Will HARRISCat HUNTC N LORIENT
    RS200 - 1676Ian DOBSONGemma DOBSONTHE SMVC
    RS200 - 1048Andrew STICKLANDBecky PEARSONTBYC
    RS200 - 419James BAYLISSLucinda BAYLISSQMSC
    RS200 - 1039Tom GOODEYRichard THOMASBROADSTAIRS SC
    RS200 - 430Mike CALVERTSophie HARRISNETLEY SC
    RS200 - 967Graham FLYNNScarlett FLYNNTHE. CHASE SAILING CLUB
    RS200 - 818Nick MARLEYIan PEACEISLAND BARN RESERVOIR SC
    RS200 - 665Andrew MUSSELWHITEDavid SARGENTSALISBURY SEA CADETS
    RS200 - 1635Andrew BARNETTJo LLOYDISLAND BARN RESERVOIR SAILING CLUB
    RS200 - 584Tim FREEMANHannah FREEMANWARSASH SAILING CLUB
    RS200 - 1527Chris TAYLORJess SLATERWPNSA
    RS200 - 801Julien ANTIERBoris FRITSCHCSL UFOLEP GIFFAUMONT
    RS200 - 1241Cj CAVALLARIUta GRIESENBACHISLAND BARN RESERVOIR SAILING CLUB
    RS200 - 1657Geoff CARVETHEmma HIVEYWARSASH
    RS200 - 1264Nicki FISHERSerena STEWARDSONEMBERTON PARK SAILING CLUB
    RS200 - 1023Andrew KILBURNClaudia WILSONRICKMANSWORTH SC
    RS200 - 845Harriet WARDSimon HAMMENTHISC
    RS200 - 1628Matt FOWLERLynne RATCLIFFEPEVENSEY BAY SAILING CLUB
    RS200 - 626Will TAYLORFiona MULCAHYLYMINGTON TOWN SC
    RS300 - 523Harry MCVICARDRAYCOTE WATER
    RS300 - 331James PHAREQMSC
    RS300 - 544Dave ACRESEMSWORTH
    RS400 - 1488Michael SIMSMark LUNNCARSINGTON SC
    RS400 - 1385James DOWNERJon PRICEGURNARD
    RS400 - 1113Andy LE GRICEDan WEALTHYWARSASH SC
    RS400 - 1441Mark OAKEYOliver WELLSITCHENOR SC
    RS400 - 814Duncan TANNERPeter TANNERPEVENSEY BAY SAILING CLUB
    RS400 - 497Jordan LEVETTJames NOURSEWOBYC
    RS400 - 650Griff TANNERMichael TANNERQMSC
    RS400 - 1472Douglas CLOWIan HAMILTONISLAND BARN RESERVOIR
    RS400 - 1134Andrew COLEChris ROLFEQMSC
    RS400 - 1078Peter JACKSONDave PHILLIPSSILVER WING SC
    RS400 - 1152Mike JACOTRebeccca ALLENQUEEN MARY SC
    RS600 - 8Richard SMITHWILSONIAN SC
    RS800 - 1188Daniel GOODMANDebbie CLARKSTOKES BAY SC
    RS800 - 1124Robert GULLANMari SHEPHERDHISC
    RS800 - 1008Ben PALMERMark HEATHERHISC
    RS800 - 1231Hugh SHONEFiona HAMPSHIRESWANAGE SAILING CLUB
    Scorpion - 2013Thomas GILLARDRachael RHODESSHEFFIELD VIKING SC
    Seafly - 640George ODLINGHarry ODLINGASA
    Solo - 4679Mark FULLERPAPERCOURT
    Solo - 5796Andy HYLANDLYMINGTON TOWN SC
    Solo - 4454Stas LAWICKIPAPERCOURT
    Solo - 4551Bill HUTCHINGSTONBRIDGE TOWN SC
    Solo - 5666Andrew BOYCEPAPERCOURT SAILING CLUB
    Solo - 5138Patrick OVERSPAXTON LAKES SC
    Solo - 5381Fraser HAYDENPAPERCOURT SC
    Streaker - 1462Paul CARRINGTONPAXTON LAKES SAILING CLUB
    Supernova - 1230Jonny EVERETTLLANGORSE
    Tasar - 2802John REESMari SHEPERDHAYLING ISLAND SAILING CLUB
    Thames A Rater - 24Jamie STEWARTOssie STEWARTFRENSHAM
    Topaz Argo - 0000Russell AKESTERPhilip HORNSBYQUEEN MARY SAILING CLUB
    Topper - 42004Lily SPEEDITCHENOR SC
    Topper - 48678Kaitlyn WYATTPAPERCOURT SC / ISLAND BARN RSC
    Topper - 48244Toby CLINGANSTAUNTON HAROLD SC
    Topper - 48692Megan THOMSONISLAND BARN RESERVOIR SAILING CLUB
    Topper - 47028Daniel FLETCHERISLAND BARN SC
    Topper - 47863Rory CLOWISLAND BARN RESERVOIR
    Topper - 46989Jadon BROCKDORFF-KENNEDYPHOENIX OUTDOOR CENTRE / QUEEN MARY SAILING CLUB
    Topper - 47954Ollie FREEMANTLEPOOLE YC
    Topper - 47902Henry KOESOUTH BANK SAILING CLUB
    Topper - 46274Harriet SACKERBURNHAM OVERY STAITHE
    Topper - 47101Iris SINGLETONHOLLOWELL SC
    Topper - 47649Jibriel BOSTANISLAND BARN
    Topper - 48600Edwin CROSSCRAWLEY MARINERS YACHT CLUB
    Topper - 45047Samson CROSSCRAWLEY MARINERS YACHT CLUB
    Topper - 48666Jo LEAKEISLAND BARN RESERVOIR SAILING CLUB
    Topper - 45770Bjorn HANDLEYQUEEN MARY/ISLAND BARN
    Topper - 45170Hugo VALENTINECHIPSTEAD SAILING CLUB
    Topper - 47792Oliver HALEPOOLE YC
    Topper - 47665Joseph MOLEPAPERCOURT
    Topper - 48177Reuben HUDSONISLAND BARN SAILING CLUB
    Topper - 48175Maddie CHILDSDATCHET WATER SAILING CLUB
    Topper - 46974Thomas MACHELLCHICHESTER YC
    Topper - 48587Jack HARDYIBRSC
    Topper - 48249Rhys GRIFFITHSSHOREHAM SAILING CLUB
    Topper - 30827Issy GLAZEBROOKASWC PORTLAND
    Vortex - 2014Jonathan CARTERRICKMANSWORTH SAILING CLUB
    Wayfarer - 10710Stuart HALLSimon MUNROESILVER WING SC
    YW Dayboat - 566Ken BAKERHelen EVANSSILVERWING SAILING CLUB
    271 boats

    Class Stats

    59 Classes Entered


    2.4m : 1
    2000 : 4
    29er : 7
    420 : 10
    505 : 2
    Blaze : 2
    Byte CII : 1
    Comet : 1
    Comet Race : 1
    Comet Trio MK2 : 1
    Contender : 3
    D-Zero : 6
    Devon Yawl : 1
    Enterprise : 5
    Europe : 2
    Finn : 1
    Fire : 1
    Fireball : 3
    Firefly : 1
    GP14 : 6
    Hadron H2 : 3
    Int 14 : 1
    Int Moth - No foils : 2
    K1 : 3
    Lark : 1
    Laser : 18
    Laser 4.7 : 1
    Laser Radial : 8
    Merlin Rocket : 6
    Musto Skiff : 1
    National 12 : 3
    National 18 : 2
    OK : 3
    Osprey : 4
    Phantom : 3
    RS Aero 5 : 33
    RS Aero 7 : 25
    RS Aero 9 : 2
    RS Feva XL : 2
    RS Quest : 1
    RS Vareo : 2
    RS Vision : 2
    RS200 : 25
    RS300 : 3
    RS400 : 11
    RS600 : 1
    RS800 : 4
    Scorpion : 1
    Seafly : 1
    Solo : 7
    Streaker : 1
    Supernova : 1
    Tasar : 1
    Thames A Rater : 1
    Topaz Argo : 1
    Topper : 25
    Vortex : 1
    Wayfarer : 1
    YW Dayboat : 1

    Enter Now >>>>

    Enter Now >>>> GPS Tracking

    2019/20 SERIES

    Draycote Dash23/24 November 2019
    Datchet Flyer7/8 December 2019
    Brass Monkey27 December 2019
    Grafham Grand Prix29 December 2019
    Bloody Mary11 January 2020
    King George Gallop26 January 2020
    Tiger Trophy1/2 February 2020
    Oxford Blue15 February 2020
      
    Prize Giving29 February 2020



    Register

    For all the latest news sign up here with your email address:

    About

    The Selden SailJuice Winter Series is based around the UK's biggest winter handicap events. Sailors from many different dinghy fleets now consider this series as one of the main goals of their winter racing. With great prizes on offer, it attracts some of the best sailors in the country to compete against each other. The series is managed by SailRacer.