Entries

GGP

Grafham GP (29 Dec 2019)

    ClassHelmCrewClub
    2000 - 2724Bill KNIGHTSBen KNIGHTSGWSC
    2000 - 22334Simon HORSFIELDKatie BURRIDGEARMY SAILING ASSOCIATION
    29er - 2175Thomas WILLIAMSONCameron SWORDWEIR WOOD SAILING CLUB / GWSC
    29er - 2937Sonia EVANSLizzie CATTERMOLEGWSC
    29er - 125Robin JONESGeorgie ALTHAMHYKEHAM
    29er - 2235William PANKSeb GOTTORHS, NORFOLK BROADS YACHT CLUB
    4000 - 4701Matthew REYNOLDSFreya PEMBERLEYGRAFHAM WATER S.C
    4000 - 4588John REYNOLDSFran HOWELLGRAFHAM WATER SC
    4000 - 4057Andrew EVERITTRachel CROKERGWSC
    420 - 53159Alice DAVISEllie RUSHGREAT MOOR SC
    420 - 53982Oskar SHEPHERDIain BLAKEGREAT MOOR SAILING CLUB
    420 - 55634Harry GEORGEJames GEORGELYMINGTON TOWN SC
    420 - 54724Terry HACKEROliver HUGHESGWSC
    420 - 52566Katheryn BYNELia HORNEDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    420 - 54487Dylan MCPHERSONJack LEWISRYA
    420 - 55242Megan FERGUSONRose EDMONDSFRENSHAM POND SAILING CLUB
    420 - 56546Tim RUSHJoey TAYLORRYA
    470 - 844Sarah JARMANNick DEVEREUXRLYMYC
    505 - 9215Roger MCGRANEBen MCGRANENETLEY SC
    505 - 8914Tim BIRDMike PRIDDLEBURTON SC
    505 - 8881Neil RABBITTSColette EMERYBURTON SC
    505 - 9221Ben ILIFFERichard NURSERYA
    505 - 9085Charlie WALTERSDougal CRAMDATCHET WATER SAILING CLUB
    A Class Classic - 3Neil KLABEGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    B14 - 800Mark BARNESJosh WILCEMARK BARNES
    Blaze - 799Richard BOTTINGDRAYCOTE WATER SAILING CLUB
    Challenger - 100John STOKESPETERBOROUGH SAILABILITY
    Challenger - 270Graham HALLRUTLAND SAILING CLUB
    Challenger - 281Jack ALDERDICERUTLAND
    Challenger - 312Val MILLWARDRUTLAND SAILING CLUB,
    Challenger - 188Alex HOVDENPAPERCOURT SAILING CLUB
    Cherub 97 - 2650Martyn DENCHFIELDOliver GOOLDENSTAUNTON HAROLD SAILING CLUB
    Contender - 629Ben HAWKESCCSC
    Contender - 643Mark RUSHTONGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Contender - 2708Ed PRESLEYCHEW VALLEY SC
    D-One - 21Vanessa WEEDON-JONESGWSC
    D-Zero - 191Nigel AUSTINCRANSLEY SAILING CLUB
    D-Zero - 150Andrew SPENCERBURTON ON TRENT
    D-Zero - 8Joe CONSTABLEGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    D-Zero - 183Gavin FLEMINGHUNTS SAILING CLUB
    D-Zero - 227Colin GLOVERGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    D-Zero - 195Stuart PYBUSGRAFHAM
    D-Zero - 0Nigel PYBUSGRAFHAM
    D-Zero - 74Paul JEFFERIESHUNTS SC
    D-Zero - 42Arran HOLMANHOLLOWELL
    D-Zero - 193Kevin MOLLHUNTS SAILING CLUNB
    D-Zero - 71Neil WASHINGTONGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    D-Zero - 218Paul MURPHYPAUL MURPHY
    Enterprise - 22456Nigel BIRDAndy BIRDRYA
    Enterprise - 23349Ann JACKSONAlan SKEENSBURGHFIELD SAILING CLUB
    Enterprise - 22901Paul YOUNGAimee ALLSOPPMIDLAND SAILING CLUB
    Europe - 400Ellie CLARKRIPON, RUTLAND AND OVERY STAITHE SC'S
    Fireball - 15162Isaac MARSHOliver DAVENPORTDOVESTONE
    Fireball - 15133Kevin HOPEAndy STEWARTNOTTS COUNTY SAILING CLUB
    Fireball - 15151Martyn LEWISDaniel LEWISRYA
    Fireball - 14388James CUXSONJames Neil ARNOTTNEWHAVEN & SEAFORD SC
    Fireball - 15155David HALLPaul CONSTABLEBLACKWATER SC
    Fireball - 15130Dan JOHNSONBen LATHAMWESTON SAILING CLUB
    Fireball - 15066Mark MASKELLSimon MASKELLBLACKWATER SC
    Firefly - 3Hugh TOMKINSCharles TOMKINSGWSC
    Flying 15 - 4042Tim O'BRIENGraham WADELEYGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Flying 15 - 3924Robert GATTONJohn FORSDIKEGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Flying 15 - 4024Simon KNELLERBen LONGSTAFFGASCONY
    Flying 15 - 3583Michael WILCZYNSKIJean WILCZYNSKIRORC
    Flying 15 - 3957Charles APTHORPCharlie APTHORPHISC
    Flying 15 - 3794David PHILPOTTPippa CHAPMANGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Formula 18 - 524Tony STOKESJack MASHGWSC
    Formula 18 - 1581David WHITEJon SWEETGRAFHAM WATER SC
    Formula 18 - 1825Paul ALLENMike ALLENGRAFHAM/BASSENTHWAITE
    GP14 - 14201Hugh DEVEREUXEllie DEVEREUXBUDWORTTH SC
    GP14 - 14224Peter GRAYRichard PEPPERDINESHSC
    GP14 - 14166Richard HAMCharlie COTTERTOLLESBURY
    K1 - 92Simon HAWKESWIMBLEBALL
    K1 - 138Geoff KINGTEWKESBURY CRUISING AND SAILING CLUB
    K1 - 117Hilly KINGFRENSHAM POND SC
    Lark - 2293Gareth RUSSELLAimee RUSSELLPAXTON LAKES SC
    Lark - 2468Samuel BAILEYMichelle EVANSSOUTH STAFFORDSHIRE SAILING CLUB
    Laser - 191871Phil BEVANGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Laser - 180980Stephen BARFOOTGWSC
    Laser - 177863Tim MATTHEWSGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Laser - 135448Carl AVERYBURTON SAILING CLUB
    Laser - 209139Tom BRINDLEYREDESMERE
    Laser - 212459Garry KNOTTOGSTON
    Laser - 213563Joe SCURRAHCARSINGTON SC
    Laser 4.7 - 209425Carys ATTWELLRUTLAND WATER SC /GRAFHAM WATER SC
    Laser 4.7 - 215835Tim EVANSGWSC
    Laser 4.7 - 207010James CLARKEGWSC
    Laser 4.7 - 142026Imogen PALMERGRAFHAM
    Laser Radial - 215271James DEATONGWSC / ROYAL HARWICH YACHT CLUB
    Laser Radial - 200043Desmond LUXTONSTAUNTON HAROLD
    Laser Radial - 183208Andrew SEALGWSC
    Laser Radial - 204651Steph HARDINGGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Laser Radial - 196537Matt BURTONGWSC
    Laser Radial - 208745Ross SOUTHWELLLEIGH AND LOWTON
    Laser Radial - 216646Alastair BROWNGREAT MOOR SAILING CLUB
    Laser Radial - 214007Jack GRAHAM-TROLLGWSC
    Merlin Rocket - 3803Caroline CROFTChris GOULDBLITHFIELD SC
    Merlin Rocket - 3775Alan KRAYLINGPete NICHOLSONWALDRINGFIELD
    Merlin Rocket - 3802Simon POTTSTbc TBCBURGHFIELD
    Merlin Rocket - 3807Tim SAXTONJodie SAXTONITCHENOR SC
    Musto Skiff - 113Ian STONEDATCHET
    Musto Skiff - 350Brennan ROBINSONGWSC
    Musto Skiff - 547Serega SAMUSWILSONIAN
    Musto Skiff - 265Tom TAYLORGRAFHAM
    Nacra 15 Spi DH - 079William HARRISONIsabella FERNEHOUGHGRAFHAM
    Nacra 16 Solo Spi - 063Stewart SMITHGRAFHAM
    Nacra Carbon 20 - 54John TUCKWELLBALA SAILING CLUB
    Osprey - 1366Eden HYLANDMark HARTLEYCHASE SC
    Osprey - 1347Philip MEAKINSA.n. OTHERWARSASH
    Osprey - 1369Roger BLAKEJames BLAKEGREAT MOOR SAILING CLUB
    Phantom - 1462James CLARKEHICKLING BROAD SAILING CLUB
    Phantom - 1139Matthew PRITCHARDBURTON
    Phantom - 1317Matthew PALLETTBURTON SAILING CLUB
    Phantom - 1097Andrew HUNTWAVENEY OULTON BROAD YC
    Phantom - 1435Will GULLIVERNORTHAMPTON SC
    Phantom - 1456Andy COUCHBLITHFIELD SAILING CLUB
    Phantom - 1447Richard SIMSCARSINGTON SC
    RS Aero 5 - 2429Becky CAIGERSEVENOAKS SCHOOL
    RS Aero 5 - 2105Lily BARRETTISLAND BARN RESERVOIR SC
    RS Aero 5 - 2071Sam BLAKERTHORPE BAY YC
    RS Aero 5 - 2195Joseph BLAKERBENFLEET YACHT CLUB
    RS Aero 5 - 1301Caitlin MORLEYBURNHAM SC
    RS Aero 5 - 1088Nathan HOLTYORKSHIRE DALES SC
    RS Aero 5 - 2966David PEATYUPTON WARREN SAILING CLUB
    RS Aero 5 - 1888Abigail LARRNORTHAMPTON SAILING CLUB
    RS Aero 5 - 2317Theodore DEVERELLGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    RS Aero 5 - 3042Jonathan BAILEYGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    RS Aero 5 - 2442Helen BAILEYGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    RS Aero 5 - 1159Harriet CRITCHLEYSTOKES BAY SC
    RS Aero 5 - 1566Abby HIREROYAL LYMINGTON YACHT CLUB
    RS Aero 5 - 1020Harrison PYEDRAYCOTE WATER SC
    RS Aero 5 - 1672Fergus PYEDRAYCOTE WATER SC
    RS Aero 5 - 3037Alice LUCYRUTLAND
    RS Aero 5 - 2713Ollie WILLIAMSONWEIR WOOD SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 2439Tim HIREROYAL LYMINGTON YC / LYMINGTON TOWN SC
    RS Aero 7 - 1400Gary FOWLERGWSC
    RS Aero 7 - 2605Mark FOWLERGWSC
    RS Aero 7 - 1336Joe GALLIVANLYMINGTON TOWN SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 3043Philip BAILEYGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 2039Karl MORLEYBURTON SAILING CLUB
    RS Aero 7 - 3018Robin CAIGERBOUGH BEECH
    RS Aero 7 - 1141Jonathan RICKELSGRAFHAM WATER SC
    RS Aero 9 - 2600Greg BARTLETTSTARCROSS YC
    RS Aero 9 - 2891Chris LARRNORTHAMPTON SAILING CLUB
    RS Vareo - 407Luke FISHEREMBERTON PARK SC
    RS200 - 1653Peter HUDSONAdam HUDSONGRAFHAM SC
    RS200 - 743Chris THOMASOwen THOMASPRIORY SAILING CLUB
    RS200 - 1628Matt FOWLERLynne RATCLIFFEPEVENSEY BAY SC
    RS200 - 1152Jo TRIBEEmily DAVISBURNHAM SC
    RS200 - 1620Lol HAYWARDAmy NUGENTSTAUNTON HAROLD
    RS200 - 994Tom JONESJoseph JONESBURGHFIELD
    RS200 - 1452Alistair HODGSONElla SPAINRYA
    RS200 - 458Nigel PEPPERDINEDiana PEPPERDINESTAUNTON HAROLD SC
    RS200 - 573Will TAYLORMatt TAYLORLYMINGTON TOWN SAILING CLUB
    RS300 - 556Peter MACKINSTOKES BAY SC
    RS400 - 869Alex WALTONTba TBACHASE SC
    RS400 - 603Alex LEONARDBen MURRELLBASS SAILING CLUB
    RS400 - 1488Michael SIMSMark LUNNCARSINGTON SC
    RS400 - 563Guy HUMPHREYSarah HUMPHREYGRAFHAM WATER
    RS400 - 1249Richard HUDSONAli MOPPETBOUGH BEECH SC
    RS400 - 1247Richard KELSALLNeil KELSALLDRAYCOTE
    RS400 - 1492John HOBSONTim HANDNOTTS COUNTY
    RS500 - 1618Peter CURTISJames CURTISGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    RS600 - 815Edward BELLAMYGRAFHAM
    RS600 - 885Simon HIBBERTNOTTS COUNTY
    RS600 - 900Alex PIGGOTTNOTTS COUNTY SAILING CLUB
    RS600 - 988George SMITHBOUGH BEECH SAILING CLUB
    RS600 - 8Richard SMITHWILSONIAN SC
    RS600 - 951Michael ISZATTKING GEORGE SC
    RS600 - 670Christopher HASLAMHICKLING BROAD SAILING CLUB
    RS600 - 919Jason RICKARDSCHEW VALLEY SC
    RS600 - 648Alistair FARMANGRAFHAM WATER
    RS600 - 980Andy PEAKEWILSONIAN
    RS700 - 1042Pete PURKISSGRAFHAM WATER SC
    RS800 - 1124Robert GULLANMari SHEPHERDHISC
    RS800 - 1224Fred LORDLouise GALECARSINGTON
    RS800 - 1043Christopher DODDBryony DODDRUTLAND WATER SC
    Scorpion - 2013Tom JEFFCOTERachael RHODESSTAUNTON HAROLD
    Solo - 4040Dave GOUDIEGRAFHAM WATER SC
    Solo - 5586Ian WALTERSGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Solo - 5782Nigel DAVIESGRAFHAM
    Solo - 5827Ewan BIRKIN-WALLSGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Solo - 5850Vincent HOREYGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Solo - 5644Paul BOTTOMLEYSOUTH STAFFS SC
    Solo - 5138Patrick OVERSPAXTON LAKES SC
    Solo - 5870Chris BROWNGRAHFAM
    Solo - 5158Simon CHARLESGRAFHAM WATER
    Spitfire - 202Julian BOSCHJeromy BOSCHGRAFHAM WATER SC
    Spitfire - 057Stephen MYNOTTBarry ANISTONGRAFHAM WATER
    Spitfire - 124Kevin CUMMERSONEmilie CUMMERSONGWSC
    Sprint 15 - 1133Rhys ATKINSGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Sprint 15 - 1939Christian MASHGRAFHAM WATER SAILING CLUB
    Streaker - 2112Neil FIRTHBANBURY SAILING CLUB
    Streaker - 1462Paul CARRINGTONPAXTON LAKES SAILING CLUB
    Streaker - 2126Graham SEXTONRYA
    195 boats

    Class Stats

    49 Classes Entered


    2000 : 2
    29er : 4
    4000 : 3
    420 : 8
    470 : 1
    505 : 5
    A Class Classic : 1
    B14 : 1
    Blaze : 1
    Challenger : 5
    Cherub 97 : 1
    Contender : 3
    D-One : 1
    D-Zero : 12
    Enterprise : 3
    Europe : 1
    Fireball : 7
    Firefly : 1
    Flying 15 : 6
    Formula 18 : 3
    GP14 : 3
    K1 : 3
    Lark : 2
    Laser : 7
    Laser 4.7 : 4
    Laser Radial : 8
    Merlin Rocket : 4
    Musto Skiff : 4
    Nacra 15 Spi DH : 1
    Nacra 16 Solo Spi : 1
    Nacra Carbon 20 : 1
    Osprey : 3
    Phantom : 7
    RS Aero 5 : 17
    RS Aero 7 : 8
    RS Aero 9 : 2
    RS Vareo : 1
    RS200 : 9
    RS300 : 1
    RS400 : 7
    RS500 : 1
    RS600 : 10
    RS700 : 1
    RS800 : 3
    Scorpion : 1
    Solo : 9
    Spitfire : 3
    Sprint 15 : 2
    Streaker : 3

    Enter Now >>>>

    Enter Now >>>> GPS Tracking

    2019/20 SERIES

    Draycote Dash23/24 November 2019
    Datchet Flyer7/8 December 2019
    Brass Monkey27 December 2019
    Grafham Grand Prix29 December 2019
    Bloody Mary11 January 2020
    King George Gallop26 January 2020
    Tiger Trophy1/2 February 2020
    Oxford Blue15 February 2020
      
    Prize Giving29 February 2020



    Register

    For all the latest news sign up here with your email address:

    About

    The Selden SailJuice Winter Series is based around the UK's biggest winter handicap events. Sailors from many different dinghy fleets now consider this series as one of the main goals of their winter racing. With great prizes on offer, it attracts some of the best sailors in the country to compete against each other. The series is managed by SailRacer.